Soğuk Lipoliz

 

Soğuk lipoliz, cerrahi işlem gerektirmeyen yüksek soğutma gücü ile yağ hücrelerini dondurarak diğer dokulara zarar vermeden yağları parçalar. Soğuk lipoliz, Liposuction uygulamasına yakın bir etki oluşturularak vücudun şekillendirilmesini sağlar.

Soğuk lipoliz; alt karın, bel çevresi, bacak, sırt ve kol gibi inatçı yağ dokusunun olduğu bölgelerde kullanıma son derece uygundur. Doğal yollarla, cerrahisiz, yüksek hasta konforu ve kısa iyileşme süresi sayesinde etkili bir bölgesel incelme yöntemidir.

Yağlı alanlarda, yüksek vakum gücü ve 360 derece 3D seramik soğutma özellikli handpiece ile -9 dereceye kadar yağ hücrelerini dondurur ve kristalize eder. Kristalize olan yağ hücreleri küçülmeye başlar ve metabolik yollarla vücuttan atılır. Uygulamadan sonraki 4-12 hafta arasında yağ tabakası kalınlığında gözle görülür azalma olur.

Soğuk lipolizde iki farklı bölgeye yönelik uygulama aynı anda yapılabilir.

Kimler Soğuk Lipoliz İçin Uygundur?

  • İyi bir fiziğe sahip fakat bölgesel inatçı yağlanması olanlar
  • Soğuk lipoliz kilo verme amaçlı kullanılan bir uygulama değildir. Obezite problemi olan hastalar için kullanılmaz. Vücut kitle indeksi 30’un altında olan kişiler etkili sonuç alabilir.
  • Eğer hedef bölge inceyse, uygulama istenen sonucu vermeyebilir. Söz konusu bölgede en az 2 cm kalınlığında yağ tabakası olduğundan emin olunmalıdır.
  • Vakumlamanın uygun olmadığı sert dokularda kullanıma uygun değildir.

Soğuk lipoliz anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. İşlem esnasında kişi ilk 10 dakika, vakumdan kaynaklı hafif düzeyde bir rahatsızlık hisseder. Fakat sonrasında soğuğun verdiği anestezik etki ile rahatsızlık duyulmaz. Bölgede soğuğa bağlı geçici karıncalanma ve uyuşma olabilir.

Soğuk lipoliz tek seanslık bir uygulamadır. Aynı bölge için uygulama 3 ay sonra tekrar edilebilir. Farklı bölgeler için uygulama eş zamanlı yapılabilir. Uygulama süresi kişinin ihtiyacına göre 40-60 dakikadır. Bu süre içerisinde kişi uyuyabilir, dinlenebilir, kitap okuyabilir veya müzik dinleyebilir. Yapılan klinik çalışmalar neticesinde incelme miktarı kişilere göre farklılık göstermektedir. Etkisi, uygulamadan 3 hafta sonra görülmeye başlar. Vücut 3 aya kadar işlem görmüş yağ hücrelerini dışarı atar ve ilerleme bu süreçte devam eder. Bu tedavi, iyi bir diyet programı ve egzersiz ile desteklendiğinde çok daha etkili sonuçlar elde edilmektedir.

TOP